Karate Polska

POLISH OPEN 2020 – nowy format zawodów !

P20

Szanowni Państwo,

Biorąc pod uwagę obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce, panującą pandemię koronawirusa oraz wprowadzone przez Rząd RP restrykcje, zostaliśmy zmuszeni do zmiany formatu naszych zawodów.

Po konsultacjach z władzami miasta i Ministerstwem Sportu podjęliśmy decyzję o oddzielnym przeprowadzeniu zawodów dla konkurencji KATA i KUMITE.

Zawody odbędą się w sobotę 17 października 2020 roku, bez zmian w Hali Widowiskowo-Sportowej Pod Dębowcem w Bielsku-Białej. Patronat nad zawodami objął Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki oraz Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

POLISH OPEN 2020 – KATA – jako oddzielna impreza sportowa zostanie przeprowadzona w pierwszej połowie dnia. Rozpoczęcie konkurencji zostało zaplanowane na godzinę 09:00. Po zakończeniu konkurencji Kata, nastąpi dezynfekcja niezbędnych do przeprowadzenia zawodów Kumite, elementów wyposażenia Hali Sportowej.

POLISH OPEN 2020 – KUMITE – odbędzie się po zakończonych zawodach Kata. Konkurencje kumite zostaną podzielone na dwie kategorie wagowe dla każdej kategorii wiekowej.

Zgodnie z obowiązującymi na dzień dzisiejszy przepisami, w zawodach nie może wziąć udział więcej niż 250 zawodników – licząc osobno dla zawodów Kata i Kumite. Stosowne limity zostały wprowadzone w systemie do obsługi zawodów.

Rejestracja na portalu SportsID (dla zawodników z Polski) odbywa się oddzielnie na zawody Kata i Kumite. Każde zgłoszenie trafia na listę oczekujących i dopiero po zaksięgowaniu przelewu za opłatę startową zostaje zaakceptowane przez organizatora. Na podstawie potwierdzenia przelewu bankowego jest możliwość przyśpieszenia rejestracji zawodników w zawodach. W przypadku wycofania się zawodnika z udziału w zawodach opłata startowa nie jest zwracana.

Nr konta do wpłaty opłaty startowej: Rachunek bankowy: Pekao S.A Oddział Bielsko-Biała
Nr: 32 1240 6449 1111 0010 6169 8939

Aby ograniczyć możliwość zakażenia wirusem COVID-19 biuro zawodów nie będzie przyjmować wpłat gotówkowych, nie będzie również możliwości dokonania zmiany w zgłoszeniu. Identyfikatory dla zawodników i trenerów biorących udział w zawodach Kata będą wydawane w dniu zawodów od godziny 07:00 do 09:00, dla zawodników rywalizujących w Kumite – od 11:00 do 13:00.

Przed wejściem na halę sportową, każda osoba zostanie poddana kontroli temperatury ciała. Organizator, po konsultacji z lekarzem głównym zawodów, zastrzega sobie prawo do niewpuszczenia na teren hali sportowej osoby z podwyższoną temperaturą lub posiadającą symptomy choroby wywołanej koronawirusem.

Do momentu zajęcia miejsca na widowni każda osoba wchodząca na teren hali sportowej musi mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos. Zawodnicy znajdujący się w obrębie tatami nie muszą zakładać maseczek.

REGULAMIN ZAWODÓW:

O kategorii wiekowej decyduje dzienna data urodzenia. Dopuszcza się start zawodnika w starszej kategorii wiekowej ( z wyłączeniem startu juniorów w kumie w kategorii U-21 i senior) . W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy klubów członkowskich Polskiej Unii Karate oraz klubów zagranicznych zrzeszonych w swoich narodowych związkach sportowych.

W przypadku niewypełnienia limitu zgłoszeń dla jednej z kategorii istnieje możliwość rozszerzenia limitu dla innej kategorii zgodnie z kolejnością zgłoszeń na liście oczekujących.

Data zakończenia rejestracji: 10.10.2020 lub do wyczerpania limitu zgłoszeń.

Opłata startowa za jedną konkurencję (dla zawodników z klubów członkowskich PUK) – 125 PLN.

Zawody zostaną rozegrane według obowiązujących przepisów WKF dla kategorii wiekowych:
Junior Młodszy (U-16), Junior (U-18), Młodzieżowiec (U-21), Senior ,oraz z poniższymi zmianami dla młodszych kategorii wiekowych:

KATA:
– U10 i U12 – minimum dwa kata wykonywane na przemian
– U14 – w każdej rundzie inne kata

KUMITE:
– U10 i U12 – czas walki 60 sekund
– U14 – czas walki 90 sekund

KONKURENCJE KUMITE:

U10 KUMITE FEMALE -30 KG

U10 KUMITE FEMALE 30+ KG

U10 KUMITE MALE +35 KG

U10 KUMITE MALE -35 KG

U12 KUMITE FEMALE +35 KG

U12 KUMITE FEMALE -35 KG

U12 KUMITE MALE +40 KG

U12 KUMITE MALE -40 KG

U14 KUMITE FEMALE -50 KG

U14 KUMITE FEMALE 50+ KG

U14 KUMITE MALE +45 KG

U14 KUMITE MALE -45 KG

CADET KUMITE FEMALE -54 KG

CADET KUMITE FEMALE 54+ KG

CADET KUMITE MALE -63 KG

CADET KUMITE MALE+63 KG

JUNIOR KUMITE FEMALE -53KG

JUNIOR KUMITE FEMALE +53 KG

JUNIOR KUMITE MALE -68KG

JUNIOR KUMITE MALE +68 KG

U21 KUMITE FEMALE +61 KG

U21 KUMITE FEMALE -61 KG

U21 KUMITE MALE +75 KG

U21 KUMITE MALE -75 KG

FEMALE KUMITE +61 KG

FEMALE KUMITE -61 KG

MALE KUMITE +75 KG

MALE KUMITE -75 KG

LISTA KONKURENCJI KUMITE DO POBRANIA W PDF

Do pracy podczas turnieju zostaną zaproszeni sędziowie wyznaczeni przez Komisję Sędziowską w porozumieniu z organizatorem. Wszelkie kwestie sporne rozstrzyga Sędzia Główny zawodów w porozumieniu z Organizatorem. Złożenie protestu – wpłata wadium w wysokości 400 zł.

W trakcie zawodów w rejonie tatami mogą przebywać wyłącznie aktualnie startujący zawodnicy i ich trenerzy oraz zaproszeni goście. Dla pozostałych osób przewidziane są miejsca na widowni.

Kierownik ekipy odpowiedzialny jest za przestrzeganie przez swoich zawodników i osób towarzyszących przepisów sanitarnych związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Każde pogorszenie się stanu zdrowia należy zgłosić do obsługi medycznej zawodów. Za zachowanie swoich zawodników oraz ewentualne wyrządzone przez nich szkody odpowiada kierownik ekipy.

Zawodnik powinien posiadać aktualne badania lekarskie i ubezpieczenie NNW.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach.

Polish Open 2020 Kata

Polish Open 2020 Kumite

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content