Karate Polska

O nas

Polska Unia Karate została założona w grudniu 2017 roku, przez grono osób od wielu lat związanych z karate  –  trenerów, wychowawców, sędziów i zawodników. Na mocy decyzji Komitetu Wykonawczego World Karate Federation –  ze skutkiem od dnia 13 kwietnia 2018 r. – Polska Unia Karate została członkiem WKF otrzymując przy tym jednocześnie wyłączną licencję na terenie Polski. Decyzja ta została ratyfikowana przez Kongres WKF 5 listopada 2018 roku w Madrycie.

Pol1

Powyższa decyzja oznacza, że Polska Unia Karate posiada wyłączne prawo między innymi do:

 • organizacji i współorganizacji wszelkich zawodów Karate Olimpijskiego według przepisów WKF;
 • korzystania z logotypów WKF oraz innych oznaczeń identyfikujących World Karate Federation;
 • szkolenia i powoływania sędziów WKF na zawody w Polsce, jak i za granicą;
 • reprezentowanie wszelkich kierunków wyznaczanych przez World Karate Federation na terenie Polski;
 • wszelkich innych działań w imieniu World Karate Federation.

Zarzad1

Celem działalności PUK jest przede wszystkim dynamiczny rozwój karate jako dyscypliny olimpijskiej, integracja środowiska, wzmocnienie pozycji karate w świecie sztuk walki, otwarte i transparentne prowadzenie polskiego karate w kierunku Igrzysk Olimpijskich.

W związku z powyższym proszę Kluby Karate działające na terenie Polski, zainteresowane działalnością Karate Olimpijskiego według wytycznych WKF o kontakt z Zarządem Polskiej Unii Karate w celu omówienia możliwości organizacji i udziału w zawodach Karate WKF oraz korzystania z logotypów World Karate Federation na terenie Polski.

Pol2

Zarząd Polskiej Unii Karate tworzą:

 • Prezes Zarządu:  Paweł Połtorzecki (6 DAN) – trener, sędzia EKF,  Prezes klubu Atemi Bielsko-Biała, były trener kadry narodowej kata, wychowawca medalistów Mistrzostw Europy oraz wielokrotnych Mistrzów Polski.
 • Wiceprezes Zarządu:  Mirosław Adamowski (7 DAN) – Prezes i trener Gdańskiego Klubu Karate-do, najstarszego klubu karate (założonego w 1977 roku), a także sędzia. Były zawodnik , wielokrotny medalista MP, karate trenuje od 1977 roku. Wychowawca wielu Mistrzów Polski i reprezentantów kraju w karate.
 • Sekretarz Generalny:  Andrzej Jankowski (4 DAN) Trener i Prezes Stowarzyszenia Sportowego „YAMABUSHI”z siedzibą w Bydgoszczy. Karate trenuje od 1983 r. Wychowawca medalistów Mistrzostw
  Polski i turniejów międzynarodowych. Sędzia krajowy.
 • Członek Zarządu:  Maurycy Wawrzyniak   (6 DAN), wielokrotny Mistrz Polski, Europy i Świata, obecnie trener, w przeszłości jeden z najbardziej utytułowanych zawodników polskiego karate.

 

POTWIERDZENIE CZŁONKOSTWA POLSKIEJ UNII KARATE W STRUKTURACH WKF

 

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Więcej

Galeria

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub
Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij