Karate Polska

Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate WKF

58727383 2832512823427382 1545612640812793856 N

W niedzielę 26 maja br. we Wrocławiu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate WKF. Organizatorem zawodów był AZS UP Wrocław przy współpracy z Polską Unią Karate. W Mistrzostwach wzięło udział 143 zawodników z 34 Uczelni z całego kraju. Najlepszą Uczelnią w klasyfikacji generalnej oraz Uczelnią w typie technicznym została Politechnika Wrocławska. Drugie miejsce zajęła Politechnika Łódzka, a trzecie Politechnika Opolska. W klasyfikacji Uniwersytetów wygrał Uniwersytet Łódzki. Na drugim miejscu podium uplasował się Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a ostanie miejsce na podium zajął Uniwersytet Warszawski.

W konkurencjach indywidualnych triumfowali zawodnicy, którzy niejednokrotnie ponownie potwierdzili swoją dominację w zmaganiach akademickich o tytuł Mistrza Polski. Kata kobiet wygrała Kamila Bracikowska (UPR Wrocław), w kata mężczyzn bezkonkurencyjny był Maksymilian Szczypkowski (PWR Wrocław). W kumite indywidualnym kobiet na pierwszym miejscu podium znalazły się: Maria Depta (-50kg, UŁ Łódź), Natalia Szponder (-55kg, PO Opole), Dorota Banaszczyk (-61kg, PŁ Łódź), Karolina Klepacka (-68kg, PB Białystok) oraz Kinga Harast (+68kg, PŁ Łódź).

W konkurencji kumite indywidualne mężczyzn złote medale wywalczyli: Jan Sieradzki (-60kg, PWR Wrocław), Mikołaj Antkowiak (-67kg, PWSZ Leszno), Filip Vogt (-75kg, UE Wrocław), Marcin Krykowski (-84kg, UPR Wrocław) i Michał Bąbos (+84kg, AWF Wrocław).

W kata drużynowym kobiet zwyciężyła ekipa z Politechniki Opolskiej (Grejner, Szponder, Wocka), u mężczyzn bezkonkurencyjna była drużyna z Politechniki Wrocławskiej (Kowalewicz, Sieradzki, Szczypkowski).

Ostatnimi konkurencjami Akademickich Mistrzostw Polski były zmagania w kumite drużynowym. Najlepszą drużyną kobiet okazała się ekipa z Uniwersytetu Łódzkiego (Depta, Bogusław, Barańska), natomiast kumite drużynowe mężczyzn wygrał zespół z Politechniki Wrocławskiej (Dąbek, Gębka, Słota, Wcisło).

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na Akademickich Mistrzostwach Europy, które w dniach 31.07-04.08.2019 r. odbędą się w Zagrzebiu.