Karate Polska

AUSTRIAN KARATE CHAMPIONSCUP 2020 – Hard 18.01.2020 r.

Img 0688 Austria

Pierwszy w tym roku rankingowy turniej dla zawodniczek i zawodników Polskiej Unii Karate przeszedł do historii.

Kluby Polskiej Unii Karate wywalczyły łącznie 18 medali(!), w tym: 6 złotych, 2 srebrne i 10 brązowych, W klasyfikacji medalowej nasz kraj uplasował się na 3. pozycji wśród 13. państw biorących udział w turnieju.

W zawodach wzięło udział 594 zawodniczek i zawodników ze 135 klubów, w tym 67 zawodniczek i zawodników z 24 klubów – członków Polskiej Unii Karate.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej wywalczyła ekipa ze Szwajcarii wyprzedzając Austrię i Polskę.

Najwyżej sklasyfikowanym klubem z Polski okazał się Olimp Łódź, który z dorobkiem TRZECH złotych i jednego srebrnego medalu uplasował się na drugiej pozycji.

Gratulujemy wszystkim medalistom, a także karatekom, którzy zdobyli punktowane miejsca. Gratulacje dla trenerów klubowych.