Karate Polska

Dawid Sobkowiak brązowym medalistą Mistrzostw Świata

Dawid

Po wspaniałym sukcesie Dominika Dziudy, który w czwartek wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Świata w olimpijskim Karate WKF, wczoraj mogliśmy cieszyć się z kolejnego medalu dla Polski. Dawid Sobkowiak w pięknym stylu pokonał zawodników z Boliwii, Bułgarii i Chorwacji. W walce półfinałowej nieznacznie przegrał z reprezentantem gospodarzy, przez co trafił do repasaży, gdzie w pojedynku o brązowy medal pokonał zawodnika ze Słowacji.

Mistrzostwa Świata odbywają się w cieniu poważnych  zamieszek trwających od kilku dni w Santiago, stolicy Chile. Prezes Polskiej Unii Karate Paweł Połtorzecki jest w stałym kontakcie zarówno z władzami Światowej Federacji Karate (WKF) oraz Ambasadą RP w Chile. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana, naszym zawodnikom i trenerom nie zagraża niebezpieczeństwo. Mistrzostwa potrwają do niedzieli (27 października).

 

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content