Karate Polska

Dominik Dziuda ze złotem Mistrzostw Świata

Dziuda

Dominik Dziuda wywalczył złoty medal na odbywających się w Chile Mistrzostwach Świata kadetów, juniorów i U-21 w karate olimpijskim WKF, w kategorii kumite kadetów do 57 kilogramów.

W drodze do finału zawodnik Olimpu Łódź pokonał karateków z Chile, Serbii, Rumunii i Białorusi. W finale jego przeciwnikiem był Turek Kurt Enes Fatih. Polak zwyciężył 3:1.

Medal Dominika Dziudy jest trzecim wywalczonym przez Polaków w Mistrzostwach Świata. Wcześniej triumfowali: Krzysztof Szewczyk (MŚ kadetów – brązowy, 2017) i Dorota Banaszczyk (MŚ seniorów – złoty medal, 2018)

Mistrzostwa Świata odbywają się w cieniu poważnych  zamieszek trwających od kilku dni w Santiago, stolicy Chile.

Polska Unia Karate podjęła decyzję o występie Reprezentacji PUK na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Olimpijskim Karate WKF w Santiago de Chile. Organizator imprezy zmienił pierwotnie przyjęty program zawodów, dzięki czemu każdy dzień zawodów będzie koncentrował się tylko na jednej kategorii wiekowej od eliminacji do finałów wraz z ceremonią medalową.

Ze względu na okoliczności, tj. zamieszki na ulicach Santiago i stan wyjątkowy, odwołano ceremonię uroczystego otwarcia Mistrzostw. Zawody odbywają się  bez udziału publiczności, a w hali w dniu zawodów mogą przebywać tylko zawodnicy aktualnie startujący wraz z trenerami i oficjalną delegacją. Pomimo dramatycznych okoliczności w całej ekipie panuje zrozumienie dla zaistniałej sytuacji i pełna mobilizacja. Mistrzostwa potrwają do niedzieli (27 października).

 

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content