Karate Polska

Dominik Dziuda – złoto, Eva Criou – srebro, Julia Daniszewska – brąz

195727224 4619874658040766 3696247380552110731 N

Młodzieżowa Liga Światowa wystartowała po pandemii. 4 – 6 czerwca w Limassol na Cyprze odbywał się pierwszy tegoroczny turniej Youth League w którym nie zabrakło Polaków.

Dominik Dziuda z Olimpu Łódź na zawodach w cypryjskim Limassol triumfował w kumite kadetów -57 kg

Nasz zawodnik w pierwszej walce pokonał 5-4  Abdelatifa Daaoufe z Francji, w kolejnych zwyciężał  Aslana Dostuyeva z Azerbejdżanu (5-1), Waseema Salameha z Jordanii (7-4), Salmana Alirzayeva z Azerbejdżanu(7-1). W finale zwyciężył 2-1 Denissa Kalvansa z Łotwy.

Dominik Dziuda jest aktualnym Mistrzem Świata kadetów kumite w swojej kategorii wagowej (57 kg). Mistrzostwo wywalczył w 2019 roku w Chile.