Karate Polska

Dorota Banaszczyk tuż za podium w Stambule.

Istanbul5

W dniach 8-10 czerwca w Stambule, odbyły się kolejne zawody z cyklu Karate 1 Premier League. W zawodach wzięło udział 620 zawodników z 63 państw. Startowali najlepsi z najlepszych, możliwość startu w tych prestiżowym zawodach mają tylko zawodnicy zajmujący miejsce w pierwszej setce rankingu Światowego World Karate Federation.

W tym doborowym towarzystwie zawody do udanych może zaliczyć Dorota Banaszczyk /Olimp Łódź/, która wywalczyła wysokie 5. miejsce w kumite kobiet w wadze – 55 kg. W pierwszej walce Dorota przegrała 2 do 0 z wiceliderką rankingu WKF, brązową medalistką ostatnich Mistrzostw Świata  Wen Tzu-Yun z Tajwanu. Potem w repasażach zwyciężyła 3 do 1 z Carlota Fernandez Osorio  /ESP/ , następnie wygrała walkę z dwukrotną triumfatorką zawodów cyklu Karate 1 – Fatameh Chalaki /IRI/ 2 do 1. Walka o brązowy medal z Iranką Khaksar Travat była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 0 do 0. Niestety przez wskazanie sędziów Dorota minimalnie przegrała 3 do 2. Szkoda bo medal był bardzo blisko, ale start naszej zawodniczki zaliczamy do udanych.

Na uwagę zasługuje również występ Macieja Gębki w kumite mężczyzn + 84 kg. Zawodnik Budokanu Wrocław w pierwszej walce wygrał 7 do 5 z Timmermans Rob /NED/. W drugiej walce przy stanie 0 do 0 przegrywa przez wskazanie sędziów 3 do 2 z utytułowanym zawodnikiem gospodarzy Kaptan Ridvan /TUR/.

Pozostali Polscy zawodnicy przegrali swoje pierwsze pojedynki często po bardzo dobrych walkach z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Są to: Magdalena Makowska /Budokan Wrocław/, Natalia Szponder /Nidan Zawadzkie/, Sara Elwart /Gokken Chwaszczyno/, Kinga Harast /Harasuto Łódź/ i Michał Bąbos /AZS UP Wrocław/.

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content