Karate Polska

HISTORYCZNE ZŁOTO W KARATE OLIMPIJSKIM !

Dort

Polka MISTRZYNIĄ ŚWIATA w karate olimpijskim.

Dorota Banaszczyk pokonała w finale madryckich mistrzostw niemiecką zawodniczkę Janę Bitsch. Dorota startowała w kumite w kategorii wagowej -55 kg. Wcześniej wygrała pięć kolejnych walk, pokonując m.in. rywalki z Włoch i Japonii. To największy sukces polskiego karate w historii dyscypliny.

Dorota Banaszczyk jest zawodniczką klubu Olimp Łódź. Karate trenuje od 7 roku życia. 21-letnia zawodniczka jest studentką Politechniki Łódzkiej. – „karate to całe jej życie” -mówi ojciec Doroty. Spore kontrowersje wywołała sprawa orzełka na jej karatedze. W wyniku zmian w World Karate Federation, polskim członkiem tej organizacji została Polska Unia Karate, zastępując usunięty Polski Związek Karate. Pozbawiona członkostwa organizacja wciąż posiada status polskiego związku sportowego (mimo że decyzja nastąpiła już w kwietniu, formalnie została potwierdzona przez Kongres WKF 5 listopada). To oznacza, że PUK nie mógł zgodnie z literą prawa wystawić Reprezentacji Polski, a zawodnicy występować z godłami na strojach. Przed finałową walką, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, PUK zdecydował o tym, że Dorota Banaszczyk wystąpi jednak MIMO WSZYSTKO z godłem na karatedze. Formalnie nasi karatecy występujący w najważniejszych zawodach karate olimpijskiego będą mieli do tego prawo kiedy Ministerstwo Sportu i Turystyki nada Polskiej Unii Karate status polskiego związku sportowego.

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content