Karate Polska

Karate 1 Premier League, BERLIN 2018.

8

W drugi weekend września, w Berlinie odbył się prestiżowy turniej z cyklu Karate 1 Premier League, podczas którego 760 zawodników z 70 państw walczyło o cenne punkty wliczające się do Rankingu Olimpijskiego.  Prawo do startu w tych zawodach mieli tylko zawodnicy znajdujący się w pierwszej setce rankingu Światowej Federacji Karate. Z Polski w zawodach wzięło udział 6 kobiet i 3 mężczyzn, którzy w bardzo dobrym stylu walczyli z najlepszymi zawodnikami na Świecie. Niestety żadnemu z naszych reprezentantów, nie udało się zdobyć miejsca na podium. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Polski została Magdalena Makowska (Budokan Wrocław), która zajęła 9. miejsce.

W pracach zespołu sędziowskiego wzięło udział trzech Polaków na czele z Przewodniczącą Komisji Sędziowskiej Polskiej Unii Karate Ewą Lewandowską. W trakcie zawodów odbyło się spotkanie Prezesa Polskiej Unii Karate Pawła Połtorzeckiego z Prezydentem Światowej Federacji Karate Antonio Espinosem. Prezydent WKF podziękował Pawłowi Połtorzeckiemu za zgodę na przeprowadzenie oficjalnego testu nowego systemu i przepisów oceny Kata, który odbędzie się w październiku w Bielsku-Białej podczas Polish Open. Prezes Połtorzecki przedstawił bieżącą sytuację Karate w Polsce, z uwzględnieniem statusu spraw w PKOL oraz MSiT.

Kumite Indywidualne Kobiet:

-50 kg –

  • Daria GRABSKA (Champion Team Łódź, 87. w rankingu WKF), przegrana w pierwszej rundzie 0:1 z Melissa Chan (Kanada, 38. w rankingu WKF).
  • Magdalena MAKOWSKA (Budokan Wrocław, 71. w rankingu WKF), pierwsza walka wygrana z powodu niestawienia się zawodniczki z Iranu, druga przegrana 0:4 z Serap Ozcelik Arapoglu (Turcja, 2. w rankingu WKF) – Aktualna Mistrzyni Europy Seniorek, zwyciężczyni tej kategorii. Awans do repasażu, przegrana pierwsza walka 0:1 z Chinatsu Endo (Japonia, 51. w rankingu WKF). Ostatecznie 9. miejsce.

-55kg  –

  • Dorota BANASZCZYK (Olimp Łódź, 23. w rankingu WKF), pierwsza walka wygrana 1:0 z Sabina Zakharova (Kazachtan, 12. w rankingu WKF). Druga walka przegrana 0:3 z Anastasiia Miastkovska (Ukraina, 68. w rankingu WKF), Mistrzyni Europy U21 z 2017 roku.
  • Natalia SZPONDER (Nidan Zawadzkie, 45. w rankingu WKF), przegrana 0:1 w pierwszej rundzie z Carlota Fernandez Osorio (Hiszpania, 39. w rankingu WKF).

-61 kg –

  • Sara ELWART (Gokken Chwaszczyno, 55. w rankingu WKF), przegrana 3:5 w pierwszej rundzie z Jumaa Haya (Kanada, 15. w rankingu WKF).

+68 kg –

  • Kinga HARAST (Harasuto Łódź, 83. w rankingu WKF), przegrana 1:6 w pierwszej rundzie z Vera Kovaleva (Rosja, 23. w rankingu WKF).

Kumite indywidualne Mężczyzn:

-67 –

  • Miłosz SABIECKI (Senshi Tczew, 56. w rankingu WKF), przegrana 1:3 w pierwszej rundzie z Jess Rosiello (Belgia, 43. w rankingu WKF).

+84 –

  • Michał BĄBOS (AZS UP Wrocław, 45. w rankingu WKF), wygrana 5:1 w pierwszej rundzie z Ablaye Diop (Francja, 52. w rankingu WKF). Druga walka przegrana 3:6 z Ridvan Kaptan (Turcja, 22. w rankingu WKF).
  • Maciej GĘBKA (Budokan Wrocław, 83. w rankingu WKF), pierwsza walka wygrana 10:7 z Rob Timmermans (Holandia, 29. w rankingu WKF). Druga walka przegrana 0:1 z Alparslan Yamanoglu (Turcja, 18. w rankingu WKF) – Aktualny Mistrz Świata U21.

Kolejny turniej zaliczany do Rankingu Olimpijskiego odbędzie się w Santiago (Chile) w dniach od 21 do 23 września br. W zawodach wystąpi 9 zawodników z Polski. Wszystkim naszym reprezentantom życzymy powodzenia!

WYNIKI

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content