Karate Polska

Karate 1 Youth League – Sofia 2018

Cover Karate 1 Youth League Sofia 2018 May 25 27 001

W dniach 25-27 maja w Sofii odbyła się pierwsza impreza Ligi Światowej dla młodzieży – Youth League Sofia 2018. W zawodach wzięło udział ponad 1800 zawodników z 72 państw. Polskę reprezentowali zawodnicy z Klubów: Olimp Łódź, Yamabushi Bydgoszcz, Pleszewski Klub Karate, Rawicki Klub Karate Surem, Senshi Tczew, Harasuto Łódź, Bushi-do Bydgoszcz.

W turnieju brali udział najlepsi z najlepszych czyli cała czołówka rankingu WKF, medaliści Mistrzostw Świata i Mistrzostw Kontynentalnych. W tym doborowym towarzystwie nie udało się wywalczyć medalu Polskim zawodnikom, ale postawa niektórych napawa optymizmem.

Punktowane miejsca wywalczyli:

Hubert Jarocki  /Olimp Łódź/– 7 miejsce kumite indywidualne kadetów waga – 70 kg
Nina Dziedzic /Bushi-do Bydgoszcz/ – 11 miejsce kata indywidualne kadetek.

Do trzeciej rundy doszli:

Natalia Kuzioła /Senshi Tczew/ – kumite juniorek – 53 kg, Izabela Szurowska /Rawicki Klub Karate Surem/ -kumite kadetek + 54 kg, Krzysztof Szewczyk /Olimp Łódź/ – kumite juniorów – 68 kg.

Niektórzy odpadli już w pierwszej rundzie, inni w drugiej. Nie oddaje to jednak całkowicie poziomu zawodnika. Trzeba zawsze ocenić z kim walczyli i po jakiej walce wygrali czy przegrali.

Podziękowania należą się wszystkim Klubom które wystawiły swoich zawodników. Aby dalej się rozwijać trzeba mierzyć się z najlepszymi i stawiać przed swoimi zawodnikami ambitne, realne cele.

Youth League składa się z czterech imprez w roku: Sofia /Bułgaria/, Umag /Chorwacja/, Cancun /Meksyk/ i Wenecja /Włochy/. W zawodach biorą udział zawodnicy w kategoriach wiekowych: młodzik /12-13 lat/, kadet /14-15 lat/ i junior /16-17 lat/. Z zawodów tych tworzony jest ranking w kategoriach kadet i junior.  Dodatkowo do rankingu doliczane są punkty z Mistrzostw Świata i Mistrzostw poszczególnych Kontynentów.

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content