Karate Polska

Kiedy wrócimy do treningów? – wideokonferencja

Twiter Kprm Sport Etapy

Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zaprosiła środowisko sportowe na telekonferencję dotyczącą planowanego powrotu do treningów sportowych.

Konferencja odbyła się 24 kwietnia. Polską Unię Karate reprezentował prezes Paweł Połtorzecki.  Oprócz pani Minister i reprezentantów związków sportowych, brali w niej  udział przedstawiciele Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej, Instytutu Sportu, oraz departamentów Ministerstwa Sportu.

10 marca rząd wydał rekomendację sugerującą wstrzymanie wysyłania sportowców na międzynarodowe zawody.  Jak mówiła pani minister  – Czas pokazał, że była to słuszna decyzja. Teraz pora na powrót do normalności. Kluczowym tematem jest teraz powrót sportu do jakiejkolwiek możliwości uprawiania go, a gdzieś daleko, daleko w perspektywie – jakichkolwiek zawodów sportowych. 

Ministerstwo w pierwszej kolejności zastanawia się nad przywróceniem aktywności i dyscyplin, które mogą być uprawiane na świeżym powietrzu, w wąskich grupach treningowych – na boiskach, Orlikach, kortach, akwenach żeglarskich  itd.

Dwa ośrodki przygotowań  (w Spale i Wałczu) mają być pilotażowo otwarte, dla tych którzy decydują się na trening w trudnych warunkach izolacji (14-dniowa izolacja przed przybyciem, testy tuż po przyjeździe, rygorystyczne zasady zgrupowań, nie więcej niż 6-osobowe grupy treningowe).

Pani Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk prosi, by przedstawiciele poszczególnych sportów  (trenerzy, zawodnicy) zastanowili się wraz z jak powinny wyglądać zawody, a w pierwszej kolejności powrót do uprawiania działalności treningowej. Chodzi o powrót do treningów w małych salach, z uwzględnieniem specyfiki danej dyscypliny sportu i zabezpieczenia ćwiczących.  Wyzwaniem, mówi pani minister, będzie powrót młodzieży do treningów. Młodzieży, którą trudno będzie kontrolować– myślę, że w niektórych dyscyplinach trzeba będzie zmienić podejście i prowadzić trening na zewnątrz.

Okresowe badanie lekarskie dla sportowców są ważne, przedłużone na okres nie dłużej niż 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemiologicznego. Lekarze twierdzą, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że część sportowców (mimo braku potwierdzenia wynikami testów) przeszła z niewielkimi objawami koronawirusa.  Są to dane zebrane od sportowców po powrocie z zagranicy, w oparciu o ich charakterystyczne, choć lekkie, objawy chorobowe.

Twiter Kprm Sport Etapy

Twiter Kprm Sport Etapy

POLSKA UNIA KARATE prosi Państwa, o przesyłanie do biura PUK  propozycji rozwiązań, które byłyby przydatne przy planowaniu powrotu do treningów karate. Zastanówmy się wspólnie jak to zrobić bezpiecznie, z uwzględnieniem specyfiki naszej dyscypliny sportu.  Propozycje i sugestie, zgodnie z prośbą pani minister przekażemy do Ministerstwa Sportu.

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content