Karate Polska

Komunikat Zarządu PUK z dnia 13 listopada 2018r.

Pukwkf1

Karate jako sport decyzją MKOL stało się pełnoprawną dyscypliną olimpijską, która zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. W kwietniu 2018 roku Polska Unia Karate uzyskała członkostwo w World Karate Federation, co zostało ostatecznie zatwierdzone przez Kongres WKF w dniu 5 listopada 2018 r. Decyzja ta oznacza, że Polska Unia Karate jest jedyną organizacją w Polsce organizującą rywalizację sportową w karate jako sportu olimpijskiego.

Niestety niektóre związki i kluby sportowe, nie będące członkami Polskiej Unii Karate organizują zawody sportowe, używając nazwy „WKF” czy też „karate olimpijskie”. Są to działania bezprawne i wprowadzające w błąd zarówno kluby, władze samorządowe jak i sponsorów. Startując w takich zawodach kluby i poszczególni zawodnicy nie otrzymują punktów rankingowych zarówno w Polsce jak i rankingu WKF. Tego typu zawody sędziowane są przez sędziów nie posiadających uprawnień sędziowskich w tej dyscyplinie sportu. Organizowanie kursów sędziowskich z nazwą „karate olimpijskie” jest wprowadzaniem potencjalnych uczestników w błąd.

Organizowanie takich zawodów i kursów sędziowskich naraża organizatorów na odpowiedzialność cywilną jak i karną.

Pojęcie „karate olimpijskie” związane jest działalnością sportową prowadzoną na arenie międzynarodowej przez WKF /World Karate Federation/ oraz kontynentalne i krajowe organizacje zrzeszone w WKF. Karate olimpijskie to World Karate Federation.

W imieniu Zarządu Polskiej Unii Karate

Paweł Połtorzecki
Prezes Zarządu

TREŚĆ KOMUNIKATU W PDF

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content