Karate Polska

ME Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Budapeszcie

84835016 569795783751004 8984143350605021184 N

Udany start polskiej ekipy na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie. Do domu wracamy ze srebrnym medalem wywalczonym przez Dominika Dziudę i wartościowymi zdobyczami punktowymi.

W dniach 6-9 lutego w Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim WKF. Na starcie stanęło 1185 zawodniczek i zawodników z 52 państw. Polska reprezentacja liczyła 33 zawodniczek i zawodników. Polacy wypadli dobrze, plasując się na 23 miejscu w klasyfikacji medalowej, zdobywając: jeden srebrny medal, trzy piąte, trzy siódme i trzy dziewiąte miejsca.

Srebrny medal wywalczył Dominik Dziuda /Olimp Łódź/. Nasz reprezentant osiągnął ten wynik w kumite indywidualnym kadetów w wadze – 57 kg.

Natalia Kuzioła /Senshi Tczew/ – 5 miejsce – kumite U21 – 50 kg
Magdalena Godlewska /Pleszewski KK/ – 5 miejsce – kumite juniorek – 59 kg
Krzysztof Szewczyk /Olimp Łódź/ – 5 miejsce – kumite juniorów – 68 kg
Julia Sabiecka /Senshi Tczew/ – 7 miesce – kumite U21 – 55 kg
Michał Florczak /Pleszewski KK/ – 7 miejsce kumite kadetów – 63 kg
Drużyna kata kadet/junior w składzie: Maciej Kowalczyk /LZS Głubczyce/, Jakub Patryjach /LZS Głubczyce/, Daniel Fulara /Atemi Bielsko Biała/ – 7 miejsce

Pozostali zawodnicy również świetnie walczyli ale ostatecznie nie zajęli punktowanych miejsc.