Karate Polska

Pierwsze szkolenie licencyjne PUK za nami.

20180901 103909

W dniach 1-2 września br. Polska Unia Karate po raz pierwszy w swojej działalności przeprowadziła szkolenie licencyjne dla sędziów i trenerów zamierzających kontynuować działalność w zakresie rozwoju dyscypliny sportowej Karate. W szkoleniu, które odbyło się w Świeciu k. Bydgoszczy udział wzięło 90 sędziów i 97 trenerów zainteresowanych rozwojem karate olimpijskiego.

Prelegentami podczas szkoleń byli wybitni eksperci:

  • z zakresu spraw sędziowskich – Robert Hamara – Sekretarz Komisji Sędziowskiej World Karate Federation oraz osoby wchodzące w skład Komisji Sędziowskiej Polskiej Unii Karate pod przewodnictwem Pani Ewy Lewandowskiej;
  • szkolenie dla trenerów prowadzili – dr Jan Supiński – psycholog sportu, dr hab. Adam Kawczyński – prodziekan ds. badań naukowych AWF we Wrocławiu, Wydział Nauk o Sporcie, Danuta Radzikowska i Dariusz Mietlicki z firmy Duolife oraz wspomniany Robert Hamara.

Równolegle podczas szkoleń odbyło się seminarium kumite prowadzone przez Antona Nikulina – trenera Kadry Narodowej Ukrainy. Organizatorem seminarium było Stowarzyszenie Sportowe „YAMABUSHI” z Bydgoszczy. W seminarium udział wzięło ok. 150 zawodników reprezentujących Kluby Karate z całej Polski. Podczas seminarium Anton Nikulin przeprowadził cztery półtoragodzinne treningi dla zawodników oraz jeden dodatkowy trening dla trenerów uczestniczących w szkoleniu.

Zarówno oba szkolenia, jak też seminarium kumite prowadzone przez Antona Nikulina stały na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym.

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content