Karate Polska

Polacy bez kwalifikacji na Igrzyska – Buenos Aires 2018.

Wtle1

W dniach 29-30 czerwca w Chorwackim Umag, odbył się turniej kwalifikacyjny do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Buenos Aires 2018. Polskę reprezentowali: Marta Michalewicz (waga –59kg), Kacper Vogt (waga +68kg) i Krzysztof Szewczyk (waga –68kg). Niestety nikomu z naszej trójki nie udało się zakwalifikować do Igrzysk choć najbliżej upragnionej kwalifikacji był Kacper Vogt z Pleszewskiego Klubu Karate.

Kacper w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej rundzie zwyciężył z Cernik Filip (CZE) przy stanie 2 do 2, poprzez przewagę Senshu. W trzeciej rundzie pokonał zawodnika z Ukrainy Zlobin Aleksandr 2 do 1. W trzeciej walce, z Ech-Chaabi Nabil z Markoka (późniejszym triumfatorem kwalifikacji) przy stanie walki 0 do 0, przegrał przez wskazanie sędziów. Walka była wyrównana, warto dodać, że Marokańczyk jest aktualnym Wicemistrzem Świata. Szkoda bo do osiągnięcia sukcesu niewiele brakowało. Ostatecznie Kacper zajął wysokie 5 miejsce, a do Buenos zakwalifikowali się tylko złoci i srebrni medaliści.

Reasumując warto podkreślić bardzo dobrą postawę Kacpra Vogta, pozostali Polscy zawodnicy o tym turnieju kwalifikacyjnym będą chcieli jak najszybciej zapomnieć, bo zupełnie im nie wyszedł.

Trenujemy dalej i liczymy na lepsze wyniki w następnych turniejach.

Maciej Gawłowski
Trener Kadry Polskiej Unii Karate

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content