Karate Polska

Relacja z pierwszego dnia ME Seniorów w Karate.

32266411 1071290736344034 6647718928703291392 N

Pierwszy dzień Mistrzostw Europy Seniorów w Karate za nami. W Nowym Sadzie (Serbia), rywalizowali dziś zawodnicy we wszystkich konkurencjach indywidualnych kata i kumite. Z rund eliminacyjnych wyłonieni zostali zawodnicy, którzy w sobotę będą walczyć o medale i tytuły Mistrzów Europy. Niestety żadnemu z zawodników Polskiej Unii Karate nie udało się zakwalifikować do sobotnich finałów.

W konkurencji kata mężczyzn dobrze zaprezentował się Bartosz Mączka (Atemi Bielsko-Biała), który wygrał swój pierwszy pojedynek z zawodnikiem z Belgii. W drugiej rundzie Bartosz przegrał z Peterem Fabianem, utytułowanym zawodnikiem ze Słowacji, wicemistrzem Europy (2015). W kata kobiet, Kamila Bracikowska, zawodniczka Obornickiego Klubu Karate przegrała swoją pierwszą walkę ze Szwedką Mia Karlssson, która odpadła w kolejnej rundzie eliminacyjnej.

Img 3344

Konkurencje Kumite zawsze przysparzają dużych emocji, tak też było  i tym razem. Bardzo dobrze zapowiadał się występ, powracającej do startów po dłuższej przerwie, zawodniczki UKS Kamikaze z Gryfina, Darii Orzechowskiej. W pierwszym pojedynku w bardzo dobrym stylu, Orzechowska wygrała 2:0 z liderką światowego rankingu, aktualną wicemistrzynią Świata, Katrine Pedersen. W drugiej walce widać było znaczącą przewagę Darii, nad zawodniczką z Litwy. Niestety w trakcie zaciętej wymiany ciosów Daria została kontuzjowana przez przeciwniczkę. Polka po długiej konsultacji z lekarzami zdecydowała się jednak kontynuować walkę, którą wygrała wynikiem 3:0. Po zakończeniu pojedynku okazało się, że kontuzja jest poważna, a dalszy start Darii mógłby grozić znaczącym pogorszeniem się jej stanu zdrowia. W związku z tym, Polka nie wystąpiła w trzeciej rundzie.

Równie dobrze zapowiadał się występ Doroty Banaszczyk (KS Olimp Łódź), najwyżej sklasyfikowanej polskiej zawodniczki w rankingu WKF. W kumite kobiet do 55kg, wychowanka trenera Macieja Gawłowskiego wynikiem 3:0 wygrała pierwszą walkę z Irlandką Mairi Kerin. W drugiej rundzie pokonała stosunkiem 4:0 Szkotkę Amy Connell. W kolejnej walce uległa Aleksandrze Hasani z Chorwacji, która awansowała do finału, zapewniając Dorocie udział w repasażach. Niewiele brakowało, a Dorota walczyłaby o brązowy medal. Niestety w walce zakończonej remisem 3:3 zawodniczka z Anglii wygrała pojedynek posiadając przewagę „Senshu”. Ostatecznie Dorota Banaszczyk uplasowała się na wysokim 7. miejscu.

W najlżejszej kategorii wagowej do 50kg, zawodniczka Budokanu Wrocław Magdalena Makowska przegrała swój pierwszy pojedynek z reprezentantką Węgier. Sara Elwart (Gokken Chwaszczyno) w kategorii do 61kg mimo wygranej pierwszej walki z Białorusinką Evgenią Navichenką nie zaliczy swojego startu do udanych. W drugiej rundzie uległa Węgierce, która odpadła w kolejnej walce. Kinga Harast (Harasuto Łódź) startująca w kumite kobiet powyżej 68kg, musiała uznać wyższość reprezentantki gospodarzy, przegrywając swój pojedynek wynikiem 1:2.

Jan Sieradzki (Budokan Wrocław) – jeden z najmłodszych zawodników kadry Polskiej Unii Karate biorących udział w konkurencji kumite mężczyzn, przegrał swoją pierwszą walkę w kategorii do 60kg, z zawodnikiem z Holandii. W wadze do 67kg, Adam Steczuk (Bodaikan Szczecin) po wygranej pierwszej walce z Cypryjczykiem Christosem Ioannidesem, uległ w drugiej rundzie reprezentantowi Azerbejdżanu. Marcin Krykowski (Bodaikan Szczecin) w kumite do 84kg, wygrał swój pierwszy pojedynek ze srebrnym medalistą zawodów Karate 1 Premier League (Halle 2017), Alexandrem Alievem z Rosji.  W drugiej rundzie musiał uznać wyższość zawodnika z Bułgarii. Zajmujący obecnie 100. miejsce w światowym rankingu, Maciej Boguszewski (również zawodnik szczecińskiego Bodaikanu), walczący w kumite do 75kg przegrał pojedynek wynikiem 0:1 z dużo niżej notowanym reprezentantem Portugalii Tomasem Silva. W najcięższej kategorii wagowej mężczyzn, powyżej 84kg, Michał Bąbos (AZS UP Wrocław) brązowy medalista The World Games 2017, po wygranym wynikiem 3:0 pierwszym pojedynku z zawodnikiem z Rumunii przegrał drugą walkę z Tyron-Darnell Lardy – utytułowanym zawodnikiem z Holandii, Mistrzem Europy U21 (2016), zajmującym obecnie 17. miejsce w rankingu WKF.

Już jutro przed nami rywalizacja w konkurencjach drużynowych! Liczymy na nasz pierwszy medal na 53. Mistrzostwach Europy Seniorów w Karate.

Banerekf

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content