Karate Polska

System kwalifikacji na Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2018.

B1

W dniach od 6 do 18 października 2018 roku, w Buenos Aires (Argentyna)odbędą się 3. Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży (The Youth Olympic Games – YOG), w których po raz pierwszy będą mogli zaprezentować się młodzi karatecy. Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie są wydarzeniem łączącym wiele dyscyplin sportowych, organizowanym co cztery lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Podobnie jak w przypadku Igrzysk Olimpijskich ich młodzieżowa wersja odbywa się w dwóch odsłonach: letniej i zimowej. Idea organizacji Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich powstała w 1998 roku, a za jej twórcę uznaje się Austriaka Johanna Rosenzopfa. Dopiero 6 lipca 2007 roku, na swojej 119. Sesji, MKOL zatwierdził utworzenie młodzieżowej wersji Igrzysk Olimpijskich.  Pierwsze Letnie Młodzieżowe IO odbyły się w Singapurze w sierpniu 2010 roku.

W odróżnieniu od Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, w Argentynie będą rywalizować zawodnicy w wieku 16 – 17 lat (urodzeni między 1 stycznia 2001 roku, a 31 grudnia 2002 roku) w 3 kategoriach wagowych kumite z podziałem na płeć. Niestety zgodnie z decyzją MKOL na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży zabraknie konkurencji kata. W związku z tym, na potrzeby Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, 5 kategorii wagowych kumite juniorów oraz 4 kategorie wagowe kumite juniorek zostaną połączone do 3 kategorii wagowych dla każdej z płci.

Kategorie

Karate będzie reprezentować 48 zawodników z całego Świata (8 zawodników w każdej kategorii). 12 maja 2017 roku Światowa Federacja Karate (WKF) zatwierdziła system kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży, który dostępny jest pod linkiem. Jednym z głównych kryteriów uzyskania kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży jest oficjalny ranking WKF – który zostanie opublikowany 8 czerwca 2018 roku. Zawody wymienione poniżej są jedynymi, na których zawodnicy mogą zdobywać punkty rankingowe brane pod uwagę do YOG Buenos Aires 2018:

  • WKF Youth Cup 2017, Umag / Chorwacja
  • Mistrzostwa Świata WKF 2017, Teneryfa / Hiszpania
  • Ostatnie kontynentalne mistrzostwa rozegrane przed Turniejem Kwalifikacyjnym w czerwcu 2018 roku

Więcej informacji na temat Igrzysk Olimpijskich Młodzieży można uzyskać na dedykowanej temu wydarzeniu specjalnej stronie internetowej: https://wkf.net/olympic-ba2018.php.

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content