Karate Polska

Sztafeta z „ogniem pokoju” dotarła do Warszawy

M8

W sobotę 11 maja br. zgromadzeni goście zostali przywitani w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II. Z pochodnią do siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego wbiegli: dziennikarz z Mińska Wiktor Korbut oraz dwie polskie lekkoatletki z ORLEN Teamu – Martyna Dąbrowska i Aleksandra Gaworska.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: prezes Polskiej Unii Karate Paweł Połtorzecki oraz trener kadry PUK Maciej Gawłowski. Na European Games będzie reprezentowane karate olimpijskie WKF. Do Igrzysk Europejskich zakwalifikowała się reprezentantka PUK Dorota Banaszczyk. Zawody rozpoczynają się 21 czerwca.

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki zapewnił, że polski sport bardzo poważnie traktuje imprezę w Mińsku – zwłaszcza, że w trakcie tej imprezy przedstawiciele większości dyscyplin objętych jej programem będą mogli albo zdobyć bezpośrednią kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio, albo też zdobyć cenne punkty do rankingów decydujących potem o miejscach startowych w Tokio.

Spotkanie zakończyła krótka prezentacja „Lesika” – sympatycznego liska, który został wybrany na maskotkę II Igrzysk Europejskich.
W Mińsku, w konkurencjach KARATE wystąpi 96 zawodników z 38 państw. W 12 konkurencjach wystąpi po 8 zawodników. Trzech najlepszych zawodników ostatnich Mistrzostw Europy, trzech najlepszych zawodników rankingu WKF – Mińsk 2019, siódme miejsce dla zawodnika gospodarzy i ósme dla zawodnika z tzw. universality place przyznawaną przez EKF.

Mocno trzymamy kciuki za Dorotę Banaszczyk!

/opr. na podstawie informacji PKOL i WKF/

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content