Karate Polska

Trzy brązowe medale Mistrzostw Europy !

D1

Ministerstwo Sportu nadal zwleka – karatecy robią swoje.

W duńskim Aalborgu zakończyły się Mistrzostwa Europy w Karate Olimpijskim WKF kadetów, juniorów i U-21. Polscy zawodnicy wywalczyli 3 brązowe medale.

30-osobowa Reprezentacja Polskiej Unii Karate stanęła przed trudnym zadaniem. Na rok przed Igrzyskami Olimpijskimi młodzi zawodnicy z całego świata chcieli się zaprezentować z jak najlepszej strony. Niektórzy z nich mają jeszcze szanse włączyć się do wyścigu o olimpijskie nominacje.

Who will be the KARATE’s next European star? – pytał WKF (World Karate Federation) na swojej stronie internetowej.
Do przyszłych gwiazd światowego karate dołączyli także Polacy:

Hubert Jarocki (Klub Sportowy „OLIMP” Łódź) wśród kadetów wywalczył brązowy medal w kumite -70 kg.

Sara Elwart (Klub Sportowy Gokken) – brąz w kategorii U21 – 61kg.

Kinga Harast (Klub Karate Harasuto) zdobyła brązowy medal w kategorii U21 +68kg.

Warto dodać, że wysokie 5. miejsce zajęła Kamila Bracikowska (Budokan Wrocław), która w kata kobiet U21 przez błąd techniczny przegrała walkę o brązowy medal. Również 5. miejscem musiała się zadowolić Magdalena Godlewska (Pleszewski Klub Karate), która w kumite juniorek do 59kg przegrała w ostatniej walce repasażowej z reprezentantką Ukrainy.

Pozostałe miejsca zajęte przez naszych reprezentantów:

Nina Dziedzic (Bushi-Do Bydgoszcz)– 17. miejsce – Kata Kadetek

Maciej Kowalczyk (LZS Karate-Do Głubczyce) – 13. miejsce – Kata Kadetów

Anna Kowalska (KSA Atemi Bielsko-Biała) – 11. miejsce – Kata Juniorek

Bartłomiej Babiński (Budokan Wrocław) – 13. miejsce – Kata Juniorów

Mikołaj Dobrzyński (KSA Atemi Bielsko-Biała) – 13. miejsce – Kata Mężczyzn U21

Ministerstwo Sportu i Turystyki rozpatruje wniosek Polskiej Unii Karate o przyznanie jej statusu polskiego związku sportowego w dyscyplinie karate olimpijskie. Dla zawodników startujących w WKF-ie, pozytywna decyzja oznaczałaby ministerialne pieniądze na szkolenie, możliwość rywalizacji w Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski czy Młodzieżowych Mistrzostwach Makroregionów. Nasi najlepsi zawodnicy w karate olimpijskim wciąż nie mogą wystąpić jako Reprezentacja Polski. Oficjalnie do Danii pojechali jako Reprezentacja Polskiej Unii Karate. Ministerstwo obiecuje że podejmie decyzję do 31 marca br.