Karate Polska

UCHWAŁA ZARZĄDU POLSKIEJ UNII KARATE NR 104 Z DNIA 14.07.2022R.W SPRAWIE POSTĘPOWANIA WOBEC KLUBÓW NARUSZAJĄCYCH ZAKAZ  UCZESTNICZENIA W ZAWODACH POZA STRUKTURAMI PUK, OKREŚLANYMI JAKO MISTRZOSTWA LUB PUCHAR POLSKI, MISTRZOSTWA LUB PUCHAR EUROPY ORAZ MISTRZOSTWA LUB PUCHAR ŚWIATA.

UCHWAŁA ZARZĄDU POLSKIEJ UNII KARATE NR 104 Z DNIA 14.07.2022R.

W SPRAWIE POSTĘPOWANIA WOBEC KLUBÓW NARUSZAJĄCYCH ZAKAZ  UCZESTNICZENIA W ZAWODACH POZA STRUKTURAMI PUK, OKREŚLANYMI JAKO MISTRZOSTWA LUB PUCHAR POLSKI, MISTRZOSTWA LUB PUCHAR EUROPY ORAZ MISTRZOSTWA LUB PUCHAR ŚWIATA.

Wobec zapisów komunikatu Zarządu Polskiej Unii Karate nr 27/07/2018/1, z dnia 27 lipca 2018 roku, tj.:

„Polska Unia Karate jako członek i wyłączny przedstawiciel World Karate Federation w Polsce, zobligowana jest do przestrzegania przepisów, regulacji i wytycznych zawartych w Statucie WKF, jak również w uchwałach Komitetu Wykonawczego WKF. W związku z powyższym Zarząd Polskiej Unii Karate przypomina, że PUK nie może autoryzować, finansować oraz akceptować organizowania i udziału w zawodach sportowych wyznaczonych jako Mistrzostwa /Puchar/ Polski, Europy i Świata w Karate, inne niż autoryzowane przez WKF. Zastrzeżenie to dotyczy wszystkich członków Polskiej Unii Karate (klubów, zawodników, trenerów, sędziów).”

 

Zarząd postanawia:

  1. Naruszenie postanowień komunikatu nr 27/07/2018/1 z dnia 27 lipca 2018r. będzie skutkowało dla Klubu członkowskiego Polskiej Unii Karate jego zawieszeniem w członkostwie w PUK na okres 3 miesięcy od dnia podjęcia stosownej uchwały przez Zarząd Polskiej Unii Karate.
  2. W przypadku braku wystarczającego wyjaśnienia sprawy w terminie 3 miesięcy, o których mowa w pkt. 1, Zarząd Polskiej Unii Karate będzie mógł usunąć przedmiotowy Klub z listy członków Polskiej Unii Karate w trybie natychmiastowym.

Uchwała została przyjęta w głosowaniu jawnym, większością głosów.

Uchwała wchodzi w życie w dniu przyjęcia.

Sporządził: Sekretarz Generalny – Mariusz Pełka

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content