Karate Polska

Wideokonferencja WKF – zmiany w kalendarzu zawodów

Interna Noticia20200527195540
Trzydniowe spotkania w formie wideokonferencji, które zostały zorganizowane przez Światową Federację Karate, zakończyły się w środę, kiedy do dyskusji włączyły się europejskie federacje z 24 państw, w tym Polski. Polską Unię Karate reprezentował prezes Paweł Połtorzecki. Przewodniczący WKF Antonio Espinós kierował spotkaniami mającymi na celu analizę obecnej sytuacji Karate na świecie.
– Spotkania w formie wideokonferencji, które odbyły się w ciągu ostatnich trzech dni, były niezwykle owocne i bardzo pomocne w zbliżeniu się do siebie w obliczu obecnego kryzysu. Mieliśmy okazję poznać z pierwszej ręki sytuację naszego sportu na całym świecie i chcę podziękować wszystkim delegatom uczestniczącym w spotkaniach za współpracę i za ich doskonałą informację zwrotną. Mogliśmy potwierdzić, że świat Karate jest zjednoczony wokół tych samych wartości i celów. – powiedział prezes WKF Antonio Espinós.
Ważne informacje z konferencji:
– Pod koniec czerwca zapadnie decyzja odnośnie MŚ Seniorów, które w listopadzie powinny odbyć się w Dubaju. Biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną na Świecie oraz kondycję finansową wielu narodowych federacji jest bardzo prawdopodobne, że MŚ zostaną przełożone na 2021 rok. W przypadku odwołania MŚ Seniorów i przełożenia ich na 2021 rok, nie odbędą się Mistrzostwa Świata Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców planowane na jesień 2021 roku w RPA.
WKF znacząco ograniczył liczbę międzynarodowych turniejów planowanych na 2021, wliczanych do oficjalnego rankingu WKF. Nie odbędą się turnieje z cyklu Karate 1 Series A. Planowane są tylko 2 turnieje Premier League. Imprezami o najwyższym priorytecie na 2021 rok zostały uznane: Igrzyska Olimpijskie w Tokio, Turniej Kwalifikacyjny do IO w Tokio, Mistrzostwa Europy Seniorów Goteborg, Karate 1 Premier League Rabat oraz Mistrzostwa Świata Dubaj (decyzja o ich przełożeniu jeszcze nie zapadła).
– W związku z rezygnacją z zawodów Series A, trzecia faza rejestracji na zawody Premier League będzie dostępna nie jak do tej pory dla pierwszej 100 rankingu, a dla 200 najwyżej sklasyfikowanych zawodników.
WKF opracował system kwalifikacji na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Dakar 2022, który czeka na zatwierdzenie przez MKOL. Przewiduje się, że turnieje wliczane do rankingu olimpijskiego odbędą się między kwietniem 2021 a majem 2022.
fot. wkf.net
Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content