Karate Polska

WKF przeprowadził test nowego systemu oceny kata.

Wkf Tests New System For Kata Evaluation 251

W Sztokholmie, w dniach 24-25 marca 2018 roku, podczas Mistrzostw Szwecji w Karate, odbył się test nowego systemu do ewaluacji kata, w którym wzięli udział członkowie Komisji Regulaminowej WKF (Competition Rules Commission).

Zgodnie z założeniami nowego systemu, siedmioro sędziów za pomocą aplikacji mobilnej ocenia dwa aspekty wykonania kata – techniczny oraz sportowy. Za każdy z nich zawodnik otrzymuje notę punktową, przy czym waga wykonania technicznego wynosi 70%, a sportowego 30%. Dwie najwyższe i dwie najniższe noty są eliminowane, a pozostałe 3 sumują się i dają wynik końcowy.

Przewodniczący Komisji Regulaminowej, Wiceprezydent World Karate Federation Gunnar Nordahl przyznał, że test nowego sytemu oceny kata wypadł bardzo dobrze i jest cennym doświadczeniem na drodze do rozwoju systemu, który między innymi pozwoli znacznie skrócić czas rozgrywania zawodów kata.

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content