Karate Polska

Wywiad z Dorotą Banaszczyk na Olympic.org

Dor1

Dorota Banaszczyk, pierwsza polska mistrzyni świata w karate olimpijskim, znalazła się na celowniku Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. – Na igrzyskach w Tokio będzie jedną z faworytem, a jeszcze rok temu była daleka od tego miana – czytamy na oficjalnej stronie MKOl-u olympic.org.

Dorota Banaszczyk w listopadzie ubiegłego roku wywalczyła złoty medal mistrzostw świata w Madrycie. Polka była bezkonkurencyjna w kumite w kategorii do 55 kg, pokonując po drodze m.in. Japonkę Sarę Yamadę, a w finale Niemkę Janę Bitsch. Życiowy, a przy okazji historyczny dla Polski sukces odniosła na półtora roku przed debiutem karate na igrzyskach olimpijskich.

Ostatnie sukcesy nie umknęły uwadze Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu, który za pośrednictwem swojej strony internetowej postanowił przybliżyć kibicom na całym świecie postać Doroty Banaszczyk. – Na imprezę w Madrycie jechała jako 28. karateczka rankingu, a wróciła z niej ze złotym medalem i nagrodą dla najbardziej wartościowej zawodniczki mistrzostw – zachwyca się autor tekstu na olympic.org.

https://www.olympic.org/news/on-the-road-to-tokyo-dorota-banaszczyk
RadioZET.pl/olympic.org/KS

Dołącz do nas na facebooku
Więcej

Wyszukiwarka klubów

Multimedia

Więcej

Wyszukiwarka klubów

Znajdź swój klub

Multimedia

Polska Unia Karate informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content